داروهای مراقبتی پوست

هر روز هفته یک ماسک صورت خانگی درست کن!

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز شنبه

برای تهیه ماسک صورت خانگی ، می‌توانید از موادی مانند عسل، موز و روغن نارگیل استفاده کنید.

 • موز را پوره کنید و به آن یک قاشق عسل و یک قاشق روغن نارگیل اضافه کنید.
 • تمامی مواد را با هم مخلوط کنید تا ماسک صورت را تهیه کنید.
 • ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت بر روی پوست خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید.
 • پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه، ماسک را با آب گرم بشویید.
 • پس از شستشو، با یک مرطوب کننده مناسب پوست خود را مرطوب کنید.

این ماسک صورت خانگی با مواد طبیعی تهیه شده و برای عموم مردم قابل استفاده است . امتیازی که این ماسک دارد این است که به ترمیم پوست خشک کمک می‌کند. عسل و روغن نارگیل پوست شما را مرطوب کرده و موزی که شامل ویتامین‌ها و مواد معدنی است به پوست شما نرمی و لطافت می‌بخشد.

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز یکشنبه

اگر پوست چربی دارید نگران نباشید. پوست چرب دارای چربی بیش از حد است که می‌تواند باعث جوش‌ و پوسته‌ پوسته شدن پوست شود. برای تهیه ماسک صورت خانگی برای این نوع  پوست، می‌توانید از موادی مانند آرد جو، لیمو ترش و سبوس برنج استفاده کنید.

 • یک قاشق آرد جو، یک قاشق سبوس برنج و چند قطره آب لیموترش را در یک کاسه مخلوط کنید تا یک پیست تشکیل شود.
 • ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت بر روی پوست خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید.
 • اجازه دهید این ماسک به مدت۱۵ الی ۲۰ دقیقه، بر روی پوست شما بماند سپس ماسک را با آب گرم بشویید.
 • پس از شستشو، با یک مرطوب کننده مناسب پوست خود را مرطوب کنید.

آرد جو و سبوس برنج دارای خاصیت جذب چربی هستند و می‌توانند چربی‌های اضافی را از پوست شما جذب کنند. لیموترش، دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی است که می‌تواند باعث پاک شدن لکهای پوست شما شود و به خاطر دارا بودن اسیدهای آلفا-هیدروکسی، می‌تواند به درخشندگی پوست شما کمک کند. تا می‌توانید از این ماسک ها بهره ببرید تا پوستی سالم و زیبا داشته باشید.

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز دوشنبه

پوست حساس به طور طبیعی حساسیت بیشتری نسبت به پوست‌های دیگر دارد و ممکن است به مواد شیمیایی و عوامل خارجی حساسیت نشان دهد. در این صورت، استفاده از ماسک صورت خانگی با مواد طبیعی می‌تواند به تسکین پوست حساس شما کمک کند. برای تهیه ماسک صورت خانگی ، در این روز هفته می‌توانید از موادی مانند آووکادو، خیار و چای سبز استفاده کنید. آووکادو دارای خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی است و می‌تواند به تسکین پوست حساس کمک کند.

خیار دارای خواص ضدالتهابی است که به پوست شما رطوبت می‌دهد و می‌تواند به تسکین پوست حساس کمک کند. چای سبز هم دارای خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی است. استفاده از ماسک صورت خانگی با مواد طبیعی بالا می‌تواند به تسکین پوست حساس شما کمک کند. با انتخاب مواد مناسب برای نوع پوست خود، می‌توانید از این ماسک‌ها بهره ببرید و پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

طرز تهیه ماسک پوست حساس

 • نیمی از یک آووکادو را خرد کنید و آن را در یک کاسه بریزید.
 • پوست خیار را گرفته و آن را رنده کنید و به آووکادو اضافه کنید.
 • یک قاشق چای سبز را در یک لیوان آب جوش قرار دهید و آن را برای چند دقیقه خیس کنید. سپس، کیسه چای را از آب بیرون بیاورید و آن را به آووکادو و خیار اضافه کنید.
 • تمامی مواد را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی یکدست بدست آورید.
 • ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت بر روی پوست خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید.
 • پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه، ماسک را با آب گرم بشویید.
 • پس از شستشو، با یک مرطوب کننده مناسب پوست خود را مرطوب کنید.

این نوع ماسک قابل استفاده برای هر نوع پوستی می‌باشد.

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز سه‌شنبه

با گذشت زمان پوست انسان حالت شادابی و رطوبت خود را از دست می‌‌دهد. پوست به دلیل کاهش کلاژن و الاستین به مرور خشک و چین و چروک می‌شود. استفاده از ماسک صورت خانگی با مواد طبیعی می‌تواند به تقویت لایه‌های پوستی و جوان شدن پوست فرتوت کمک کند.  برای تهیه ماسک صورت خانگی برای پوستی که با گذشت زمان حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، می‌توانید از موادی مانند آلوئه ورا، خیار و ژله استفاده کنید. آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است که پوست را تقویت می کند.

خیار دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است که به پوست شما رطوبت می دهد و می‌تواند به ترمیم پوست کمک کند. ژله، دارای خواص آبرسانی و ترمیم کننده‌گی است و مانع پیری زودرس می‌شود.

طرز تهیه ماسک برای پوست‌های مستعد پیری زودرس

 • یک قاشق غذاخوری ژله را در یک لیوان آب جوش بریزید تا حل شود.
 • یک عدد خیار را پوست بگیرید و آن را خرد کنید.
 • یک برگ آلوئه ورا را برش داده و ژل داخل آن را بیرون بیاورید.
 • ژله حل شده، خیار خرد شده و ژل آلوئه ورا را در یک کاسه با هم مخلوط کنید.
 • ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت به پوست خود زده و ماساژ دهید.
 • پس از ۱۵-۲۰ دقیقه، آن را شسته و از یک مرطوب کننده پوست استفاده نمایید.

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز چهارشنبه

لک‌های پوست ممکن است به علت تعریق، تابش مستقیم آفتاب، التهاب، مصرف داروها و … بوجود آیند. استفاده از موادی مانند ماسک گلیسرین و عصاره گیاه آلوئه ورا می‌تواند به درمان جوش و آکنه کمک کند. آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است که با خواص که دارد باعث کاهش لک‌های پوستی می‌شود.

خاصیت ضد باکتریایی زرد چوبه می‌تواند برای کاهش رشد باکتری‌های موجود در پوست و پیشگیری از عفونت‌های پوستی مفید باشد. عسل دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌باکتریال است که لک‌ها و جوشهای زیر جلدی را کم رنگ میکند. برای تهیه ماسک صورت خانگی برای کاهش لک‌های پوست، می‌توانید از موادی مانند آلوئه ورا، زردچوبه و عسل استفاده کنید.

طرز تهیه ماسک برای درمان آکنه و لکهای پوستی

 • یک قاشق چایخوری زردچوبه را در یک کاسه بریزید.
 • یک عدد برگ آلوئه ورا را برش داده و ژل داخل آن را بیرون بیاورید.
 • یک قاشق غذاخوری عسل را به زردچوبه و ژل آلوئه ورا اضافه کنید.
 • تمامی مواد را با هم مخلوط کنید تا ماسک صورت را تهیه کنید.
 • ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت روی پوست مالیده و ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد با آب بشورید.
 • پس از شستشو توصیه می‌کنیم از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید.

به طور کلی، با انتخاب مواد مناسب برای پوستهای کک و مک‌دار، می‌توانید از این ماسک ها بهره ببرید و پوستی شاداب و جذاب داشته باشید.

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز پنج‌شنبه

درست به همان دلایلی که در پوست جوش و آکنه بوجود می‌آید، لکهای پوستی هم امکان دارد در اثر تعریق، افتاب، التهاب یا مصرف داروها بر روی پوست ظاهر شود. استفاده از ماسک صورت خانگی با مواد طبیعی می‌تواند میزان بروز لک‌های پوست شما  را کنترل و درمان کند. برای تهیه ماسک صورت در آخرین روز هفته می‌توانید از موادی مانند آلوئه ورا، زردچوبه و عسل استفاده کنید. آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است که لک‌های پوستی را کم میکند.

زرد چوبه می‌تواند به پوست کمک کند تا روشن شود و لک‌های تیره روی پوست را کاهش دهد. فواید عسل هم بر کسی پوشیده نبوده و خواص معجزه آسای درمانگر آن کاملا مشخص است. با انتخاب مواد مناسب برای نوع پوست خود، می‌توانید از این ماسک ها بهره ببرید و پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

طرز تهیه ماسک صورت خانگی برای پوستهای لکدار

 • یک قاشق چایخوری زردچوبه را در یک کاسه بریزید.
 • یک عدد برگ آلوئه ورا را برش داده و ژل داخل آن را بیرون بیاورید.
 • یک قاشق غذاخوری عسل را به زردچوبه و ژل آلوئه ورا اضافه کنید.
 • تمامی مواد را با هم مخلوط کنید تا ماسک صورت را تهیه کنید.
 • ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت بر روی پوست خود بمالید.
 • پس از ۱۵-۲۰ دقیقه، ماسک را با آب گرم بشویید.
 • پس از پایان مرطوب کننده را فراموش نکنید.

پیشنهاد ماسک صورت خانگی برای روز جمعه

روز جمعه می‌توانید استراحت کنید یا هریک از ماسکهای پیشنهادی را برای بار دوم تکرار کنید. هریک از ماسک‌های ذکر شده فوق‌العاده موثر و مفید بوده و پوست شما را شاداب و جذاب و زیبا می‌‌سازند. ماسکهای طبیعی دیگری در داروخانه آنلاین مثبت سبزارائه شده‌اند که با تهیه و استفاده از آنها می‌توانید پوست خود را ترمیم و بازسازی نمایید.

نکته ای که برای استفاده درست ماسک صورت باید بدانید

هدف هر نوع ماسک بستگی به نوع پوست و نیازهای آن دارد. برای استفاده درست از ماسک صورت، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

 1. برای تمیز کردن پوست از پاک کننده شخصی پوست خود استفاده کنید.
 2. ماسک را به صورت یک لایه نازک و یکنواخت در همه صورت خود بمالید. مراقب چشم و لب خود باشید و ماسک را تا ناحیه گردن پخش کنید.
 3. برای نتیجه دهی بیشتر می توانید در صورت نیاز، ماسک را برای چند ثانیه روی پوست خود ماساژ دهید.
 4. بسته به نوع ماسک، برای ۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. ماسک‌های خشک کننده برای پوست چرب برای مدت زمان کمتری بر روی پوست باقی می‌مانند، در حالی که ماسک‌های آبرسان و ضد چروک مدت طولانی تری از شبانه روز بر روی پوست باقی می‌مانند.
 5. پس از گذشت زمان کافی، صورت خود را با آب گرم بشویید تا ماسک را بطور کامل پاک کنید.
 6. از تونر، سرم، مرطوب کننده و کرم ضدآفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

همچنین، برای تعیین تعداد استفاده  هفتگی از ماسک صورت خانگی، نوع پوست شما، نوع ماسک و توصیه‌های سازنده ماسک بسیار مهم هستند. برخی از ماسک‌ها ممکن است برای استفاده هفتگی یا ماهیانه توصیه شوند، در حالی که برخی دیگر برای استفاده روزانه مناسب هستند. بهتر است قبل از استفاده از هر محصول، دستورالعمل و راهنمایی های مربوط به آن را بخوانید و به توصیه های متخصصان پوستی توجه کنید.

بهترین زمان استفاده از ماسک صورت خانگی

بهترین زمان برای استفاده از ماسک صورت به نوع پوست و نوع ماسک بستگی دارد. برای پوست خشک، بهتر است ماسک را قبل از دوش بزنید تا رطوبت ماسک به خوبی به پوست شما برسد و پس از دوش از مرطوب کننده استفاده کنید. اما برای پوست چرب، بهتر است ابتدا دوش بگیرید تا منافذ پوست شما به وسیله آب گرم و بخار به طور کامل باز شوند و سپس ماسک خانگی خود را بگذارید.

بعلاوه در مورد ماسک های خانگی، توصیه می‌شود که ماسک را به طور مرتب و برای حداقل چند ماه استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. همچنین، نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که برای هر نوع ماسکی از بازار تهیه می کنید، توصیه‌های سازنده ماسک و همچنین توصیه های متخصصان پوستی را رعایت کنید.

نتیجه کلی

 ماسک‌های صورت خانگی یک گزینه طبیعی و موثر برای بهبود پوست شما هستند. با استفاده از روشهای ساده خانگی ماسکی متناسب با نیاز پوست خود پیدا کنید و صاحب پوستی سالم و درخشان باشید. با مراجعه به سایت داروخانه آنلاین مثبت سبز، می‌توانید بهترین ماسک‌های صورت و محصولات مراقبت از پوست را تهیه کنید. مشاوره آنلاین توسط کارشناسان متخصص و پزشکان داروساز، امکان خرید به صورت حضوری و اینترنتی از مزایای خرید از مثبت سبز است. پشتیانی کامل از طریق تماس تلفنی کمترین چیزی است که می‌توانید از مثبت سبز انتظار داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *